BTŠA I etapo apžvalga

Gerbiami šauliai,

Baltijos tolimojo šaudymo asociacijos vardu norime visus pasveikinti su 2018 metų šaudymo sezono atidarymu!

2018 metų kovo 24 d., bendradarbiaujant su tolimojo šaudymo sportą palaikančiu puikiu UAB „Vollit“ kolektyvu, įvyko pirmosios Baltijos tolimojo šaudymo asociacijos individualiosios F-class tolimojo šaudymo varžybos. Ypatingai gražiu oru, tačiau tuo pačiu ir ypatingai sunkiomis sąlygomis, F-TR ir F-Open klasėse varžėsi gausus būrys Lietuvos ir Latvijos šaulių.

Šios varžybos pasižymėjo tuo, kad tai buvo iš esmės pirmosios tikrai individualios varžybos, kurios leido kiekvienam šauliui be jokios išorinės pagalbos atskleisti ir pademonstruoti savo individualų meistriškumą sąžiningoje kovoje.

Pažymėtina ir tai, kad be minėtų sunkių šaudymo sąlygų, t.y. įspūdingo miražo bei ypatingai sunkaus vėjo, šaudymas vyko į sumažinto formato taikinius, kurie bendru asociacijos nariu sprendimu buvo patvirtinti siekiant lavinti šaulių įgudžius bei tobulinti jų meistriškumą.

Atkreiptinas dėmesys ir į dar vieną šių metų naujovę, t.y. į nuo 15 šūvių iki 10 šūvių sumažintą įskaitinių šūvių skaičių kiekvienoje distancijoje, bei parinktą optimalų 10 minučių laiko limitą įskaitiniams šūviams atlikti. Šis bendras asociacijos narių sprendimas buvo priimtas siekiant, kad varžybos taptų „draugiškesnės“ ir leistų mažiau patyrusiems bei standartinę gamyklinę įrangą turintiems šauliams konkuruoti su galbūt labiau patyrusiais bei nauduojančiais taip vadinamą „custom“ įrangą šauliais.

Apžvelgiant rezultatus tikrai džiugu konstatuoti, kad ši naujovė jau pirmose varžybose pasiteisino su kaupu.  Nuoširdžiai norime pasveikinti Evaldą Panavą, kuris iš esmės savo tolimojo šaudymo karjeros pradžioje su standartiniu Weatherby šautuvu bei gamykliniais šoviniais pasiekė puikų rezultatą ir užėmė II vietą bendroje F-TR klasės įskaitoje!

Sveikinimai ir mūsų patyrusiam bei „reloadingo“ subtilybes įvaldžiusiam šauliui Jurūnui Ignatavičiui, kuris su savo ištikima „Tikka“ užėmė III vietą bendroje F-TR klasės įskaitoje.

Pagarba ir sveikinimai Aurimui Juškai, kuris, stebint jį iš šalies, tikrai profesionaliai dirbo visų varžybų metu ir pasiekė pelnytą pergalę bendroje F-TR klasės įskaitoje su tikrai puikiu rezultatu, kuris net 11 taškų lenkia geriausią bendros įskaitos F-Open rezultatą.

F-Open klasėje norime nuoširdžiai pasveikinti ilgametę šaudymo varžybų patirtį turinčius bei puikiai Lietuvos tolimojo šaudymo bendruomenėje žinomus tikrus šaulius profesionalus Andrių Dambrauską ir Albiną Galubicką, atitinkamai užėmusius I ir II vietas bendroje F-Open iskaitoje.

Sveikinimai Marekui Godlijevskiui, kuris kiekvienose varžybose rodo stabilius rezultatus ir šį kartą bendroje F-Open įskaitoje užėmė III vietą, atsilikęs nuo II vietos laimėtojo tik vienu tašku.

Taip pat norime pasveikinti mūsų kolegą iš Latvijos Anrį Priedę, kuris eilę metų beveik niekam neužleisdavo pirmaujančių pozicijų F-Open klasėje. Nors šį kartą Anriui ir nepavyko pakovoti dėl aukštesnių vietų bendroje F-Open įskaitoje, tačiau jis pelnė apdovanojimą už visų varžybų metu pasiektą geriausią bendrą šūvių glaustumą.

Be jokios abejonės sveikiname ir visus kitus varžybose dalyvavusius šaulius! Ir net jeigu kai kam šį kartą šiek tiek pritrūko patirties, tikslumo ir sėkmės, tikimės, jog gera varžybų atmosfera, sąžiniga konkurencija paskatins šaulius judėti teisinga kryptimi, o atkaklus jų pačių darbas leis tobulėti bei pasiekti norimus rezultatus.

Dėkojame visiems už puikiai praleistą laiką, drausmę, sąžiningą konkurenciją ir garbingą kovą. Organizatorių bei visų varžybų dalyvių vardu dekojame Sigitui Momeniškiui ir jo įmonės kolektyvui už gurmaniškas vaišes.

Sveikinimai ir padėka profesionaliam UAB „Vollit“ kolektyvui už sklandžią varžybų eigą, teisėjavimą ir skanius bei, įvertinant lauko salygas, prabangiai pateiktus pietus J.

Visiems gerų treniruočiu, gerų šūvių ir iki susitikimo kitose varžybose!

Pagarbiai

Baltijos tolimojo šaudymo asociacija.

 

Rezultatai