BTŠA II etapo F-Class tolimojo šaudymo varžybų apžvalga

Gerbiami šauliai,

Laikas bėga greitai ir jau turime progą apžvelgti Baltijos tolimojo šaudymo asociacijos individualių F-Class tolimojo šaudymo varžybų II-ajį etapą, o taip pat kartu pasidžiaugti sėkminga varžybų eiga bei pasveikinti visus dalyvius.

2018 m. gegužės 12 d. labai saulėtą dieną F-TR ir F-Open klasėse varžėsi šaulių bendraminčių būrys iš Lietuvos ir – jau tradiciškai – iš Latvijos.

Siekiant, kad konkurencija vyktų maksimaliai sąžiningai ir šauliai galėtų atskleisti savo individualų meistriškumą lygioje kovoje, šauliai kartu su organizatoriais supratingai ėmėsi priemonių suvienodinti šaulių, šaudančių skirtingose pamainose, sąlygas bei išvengti galimo nesąžiningo pranašumo tarp skirtingų pamainų.

Dosni saulė, vasariška šiluma, nestiprus, tačiau gūsingas ir nepastovus vėjas bei būriai išalkusių uodų susirinkusiems šauliams aiškiai davė suprasti, jog lengva nebus. Pasitelkę į pagalbą tai, kas geriausiai kiekvienam asmeniškai tinka, t.y. kremus nuo saulės, purškalus nuo uodų, skaras ir t.t. bei pasvajodami apie bent menkiausią debesėlį, na, ir ne paslaptis, kad ir apie vieną kitą šalto gėrimo bokalą, šauliai pradėjo varžybas.

Apžvelgiant rezultatus norėtųsi atkreipti dėmesį į gerėjančius šaulių rezultatus ir didėjančią konkurenciją bei pasidžiaugti, kad per apdovanojimų ceremoniją yra girdimos vis įvairesnės dalyvių pavardės.

F-TR klasėje bendroje įskaitoje I ir II vietas atitinkamai užėmė Saulius Paknys ir Mindaugas Norbutas, gerai visiems žinomi ir nuolat dėl prizinių vietų konkuruojantys šauliai.

Saulius Paknys – I vieta ir 278 taškai F-TR bendroje įskaitoje. Sveikinimai Sauliui, kuriam pavyko susidoroti su tam tikromis techninio pobūdžio kliūtimis bei sugrįžti į pergalių kelią.

Mindaugas Norbutas – II vieta ir 273 taškai F-TR bendroje įskaitoje. Sveikinimai Mindaugui, kuris atranda galimybių tobulinti bei gerinti savo įrangą, tobulėja pats kaip šaulys ir pelnytai pasiekia puikius rezultatus.

Mūsų kolega iš Latvijos Janis Saulitis surinko 265 taškus ir iškovojo III vietą F-TR bendroje įskaitoje. Pažymėtina, jog Janis su skirtingais šautuvais šaudo tiek F-TR, tiek F-Open klasėse, deda daug pastangų, yra labai užsidegęs šiuo sportu ir atstovaudamas savo šaliai yra nusiteikęs siekti aukščiausių rezultatų. Sveikinimai jam!

Ričardui Aliukoniui šiek tiek nepavyko su 300 m distancija, tačiau puikiai sekėsi 500 m distancijoje (II vieta 93 taškai ir 2-X) ir pavyko labai neblogai sušauti 660 m atstumą (IV vieta 79 taškai ir 1-X), bendroje F-TR klasės įskaitoje jam atiteko IV vieta (260 taškų ir 4-X). Ričardas yra pastovus varžybų dalyvis ir yra tikrai džiugu matyti jo tobulėjimą bei gerėjančius rezultatus. Pagarba ir sveikinimai jam!

Aurimas Juška yra šio sezono F-TR klasės lyderis ir tai įrodė jau pirmoje 300 m rungtyje (I vieta 97 taškai ir 2-X). Gerai jam sekėsi ir 500 m rungtis (III vieta 90 taškų ir 2-X), tačiau nesklandumai su 660 m atstumu (VIII vieta ir 70 taškų) apmaudžiai neleido jam pakovoti dėl aukštesnių pozicijų. Bendroje įskaitoje V vieta ir 257 taškai.

Jurūnas Ignatavičius atvyko į šias varžybas jau su savo išsvajotu nauju Custom šautuvu. Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname Jurūną su šiuo neeiliniu pirkiniu! Tai tikrai labai didelis ir svarbus žingsnis siekiant aukštų rezultatų šiame sporte. Jurūno VI vieta 248 taškai ir 1-X bendroje F-TR klasės įskaitoje bei daug malonaus laiko iki kitų varžybų susistyguoti ir atrasti bendrą kalbą su naujuoju šautuvu. Sveikinimai!

F-Open klasėje, paprastai kalbant, galimybės atsipalaiduoti nėra. Ypač Lietuvos šauliams, nes puikiai visiems žinomi kolegos iš Latvijos Anri Priede, Aivars Bundzens bei pastaruoju metu prie F-Open prisijungęs Janis Saulitis nuolat stengiasi maksimaliai reprezentuoti savo šalį ir užimti visas aukščiausias vietas. Jau nekalbant apie tai, kad kiekvienas taškas yra aukso vertės, nugalėtojus ir prizininkus tenka išaiškinti skaičiuojant X-sus (centrinė taikinio 10-ties taškų zonos dalis) bei šūvių glaustumą.

Ne išimtis ir šios varžybos – I ir II vietas skyrė tik vienas X. IV – VI vietų paskirstymui reikėjo liniuotės pagalbos skaičiuojant milimetrus. VII ir VIII vietas lėmė taip pat X-sai.

Taigi, F-Open bendroje įskaitoje I vietą (285 taškai ir 8-X) iškovojo Vladislavas Lemeševas. Prisipažinsiu, jog šioms varžyboms turėjau savų užduočių ir ypatingų vilčių pakovoti dėl aukštesnių vietų neturėjau. Tačiau rimtai nusiteikę kolegos iš Latvijos paskatino susiimti ir pabandyti išspausti maksimumą iš nevaržybinio šovinių užtaiso. Vienas X-sas buvo lemiamas ir leido apginti Lietuvos garbę.

II – IV vietos atiteko šauliams iš Latvijos.

II vietą (285 taškai ir 7-X) iškovojo Anri Priede. III vietą (282 taškai ir 5-X) – Janis Saulitis. IV vietą (279 taškai ir 4-X) – Aivars Bundzens. Beje, pažymėtina tai, kad Aivars Bundzens neseniai vykusiose LongShot varžybose Lenkijoje, į kurias paprastai susirenka bendrai apie 500 šaulių iš maždaug 15-kos šalių, tapo nugalėtoju 1100 metrų distancijoje Open klasėje, beje, su 6,5×55 kalibru.

Sveikiname kolegas iš Latvijos su puikiais rezultatais, dėkojame už sąžiningą konkurenciją, kuri skatina tobulėti, bei laukiame sekančiuose varžybų etapose.

V ir IV vietas atitinkamai užėmė Marek Godlijevski ir Vitas Bielys, surinkę vienodą taškų ir X-su skaičių su IV vietos laimėtoju, t.y. 279 taškai ir 4-X. Vietų pasiskirstymą, kaip ir buvo minėta, lėmė šūvių glaustumas.

Marek turėjo šiokių tokių nesklandumų su šoviniais, ir tai, manytina, šiek tiek sutrukdė jam susikoncentruoti bei tuo pačiu atskleisti savo potencialą ir pakovoti dėl aukštesnių pozicijų. Tikimės, kad jam pavyks susidoroti su techninio pobūdžio trukdžiais ir sekančiuose varžybų etapuose pasirodyti geriau. Bet kokiu atveju sveikinimai jam!

Vitas yra 2017 metų Lenkijos F-Class čempionato II vietos laimėtojas F-Open klasėje, pas save Lietuvoje esame taip pat įpratę jį matyti ant prizininkų pakylos. Smagu, kad nors ir praleidęs I-ajį varžybų etapą, po tam tikros pertraukos jis grižo į mūsų gretas. Pažymėtina, kad Vitas šiose varžybose dalyvavo su visiškai nauja savo gamybos dar labiau patobulinta šautuvo buože. Nors šį kartą Vitui ir nepavyko pakovoti dėl aukštesnių vietų bendroje F-Open įskaitoje, tačiau jis pelnė apdovanojimą už varžybų metu pasiektą geriausią šūvių glaustumą. Pagarba ir sveikinimai!

Būtina pažymėti ir Algirdą Paulavičių, pelniusį ne vieną aukščiausią apdovanojimą organizuojamose taktinio pobūdžio varžybose, kuris nepabūgo priimti F-Open klasės iššūkį ir atvyko išbandyti savo jėgų šiose varžybose. Algirdas F-Open klasėje dalyvavo su standartiniu, dėl buožės ir vamzdžio konfigūracijos iš esmės skirtu medžioklei, Blaser R8 šautuvu su taktiniam šaudymui skirtomis kojelėmis. Algirdas iškovojo III vietą 300 m rungtyje, surinkęs 99 taškus ir 7-X! Bendroje F-Open įskaitoje jis surinko 278 taškų bei daugiausiai iš visų varžybų dalyvių X-u, t.y. 9-X. Puikus rezultatas. Sveikiname!

Taip pat sveikiname ir kitus F-TR bei F-Open klasių šaulius, kuriems šį kartą šiek tiek pritrūko iki prizinių vietų bendroje įskaitoje, tačiau pavyko patekti tarp prizininkų atskirose distancijose, kas irgi yra labai svarbu siekiant aukštesnių rezultatų bei prizininkų pakylos.

F-TR – Jonas Šiaučiūnas (300 m V vieta 95 taškai ir 4-X bei 660 m VI vieta 76 taškai); Evaldas Panavas (500 m IV vieta 89 taškai ir 3-X); Dangis Karalevičius (660 m V vieta 79 taškai ir 1-X).

F-Open – Genadijs Kirilovs (300 m II vieta 100 taškų ir 2-X); Marius Lisauskas (300 m VI vieta 97 taškai ir 3-X); Jonas Lisauskas (500 m VI vieta 92 taškai ir 2-X bei 660 m III vieta ir 92 taškai).

Be jokios abejonės sveikiname ir visus kitus varžybose dalyvavusius šaulius! Ir net jeigu kai kam šį kartą šiek tiek pritrūko patirties, tikslumo ir sėkmės, tikimės, jog gera varžybų atmosfera, sąžininga konkurencija paskatins šaulius judėti teisinga kryptimi, o atkaklus jų pačių darbas leis tobulėti bei pasiekti norimus rezultatus.

Dėkojame visiems už puikiai praleistą laiką, drausmę, sąžiningą konkurenciją ir garbingą kovą.

Sveikinimai ir padėka profesionaliam UAB „Vollit“ kolektyvui už sklandžią varžybų eigą, teisėjavimą ir skanų kugelį. Žaviai Vollit kolektyvo atstovei Andželikai dėkojame už nuotraukas. Šaulių sajungos atstovėms dėkojame už pagalbą teisėjaujant bei darbą prie taikinių.

Visiems gerų treniruočių, gerų šūvių ir iki susitikimo kitose varžybose!

Pagarbiai

Baltijos tolimojo šaudymo asociacijos vardu

Vladislavas Lemeševas